Reda

Trzy kondygnacje, 2 gniazda, 3 szufelki automatyczne, jednostka centralna w piwnicy.

Pierwszy etap instalacji

Ułożenie rur instalacji w ścianach i warstwie izolacji, montaż płytek montażowych gniazd i króćców w miejscach szufelek.

Jedno gniazdo ssące na każdej kondygnacji obsługujące części mieszkalne domu. Gniazdo w jednostce centralnej do obsługi pomieszczeń technicznych. Szufelki w kuchni pod zlewem, w wiatrołapie w cokole szafy, w obudowie kominka.

 

 

Instalacja odkurzacza  centralnego powinna być wykonywana jako jedna z pierwszych (obok instalacji elektrycznej). W innym przypadku jesteśmy zmuszeni nieco przeprojektować niektóre miejsca skrzyżowań z innymi instalacjami.

 

W typ wypadku pion odkurzacza wykonaliśmy przy istniejącym pionie kanalizacyjnym, dzięki temu obie instalacje będą znajdowały się we wspólnej zabudowie. Na poniższym zdjęciu widać modyfikację instalacji kanalizacyjnej, którą musieliśmy wykonać, by rury nie wystawały ponad warstwę izolacji, która będzie miała tu tylko 5cm.

 

W niektórych przypadkach musimy „uciekać” z rurami odkurzacza na przeróżne sposoby by nie dopuścić do skrzyżowania instalacji w miejscach gdzie jest to po prostu niemożliwe. Tu wykorzystaliśmy stelaże ustępu i bidetu, które będą zabudowane.

 

W piwnicach najczęściej nie ma potrzeby bruzdowania ścian bu ukryć instalację odkurzacza pod tynkiem. Dzięki temu nie naruszamy ścian nośnych, które w przypadku piwnic są także fundamentami całego budynku.

 

 

 

 

 

 


sklep-internetowy odkurzacz-ecetralne.org Wykorzystaną w tej realizacji jednostkę centralną, gniazda, szufelki, zestawy sprzątające oraz wszelkie niezbędne akcesoria możesz nabyć w naszym sklepie internetowym.

Oferujemy najlepsze urządzenia największych światowych producentów w najniższych cenach w internecie. Prowadzimy także sprzedaż hurtową elementów instalacyjnych oraz dystrybucję systemu Retraflex.

Odwiedź nasz sklep na: sklep.odkurzacze-centralne.org