Idealne rozwiązanie dla alergików

Alergia to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Dziś ze świecą szukać ludzi, którym w żaden sposób uczulenie nie utrudnia codziennej egzystencji. Łzawiące czerwone oczy, chusteczki higieniczne i leki, to norma w prawie każdym domu. Wśród alergików to roztocza znajdujące się w kurzu są największym problemem. Odchody tych pajęczaków to prawdopodobnie najsilniejszy alergen, który alergik może spotkać na swojej drodze.

idealne rozwiązanie dla alergików
W przeciwieństwie do ludzi uczulonych na pyłki roślin czy pokarmy, alergicy podatni na kurz cierpią praktycznie przez cały rok. Wystarczy raz zapomnieć o lekach i oczy zalewają łzy, a nos cieknie lepką stróżką. Jedyną radą jest systematyczne przyjmowanie leków i regularne porządki. Większość lekarzy sugeruje również, aby usunąć wszystkie elementy wystroju gromadzące kurz, który wzbija się podczas każdorazowego sprzątania.

 

Najlepiej nie odkurzać 😉

Najlepszym rozwiązaniem na gromadzący się kurz okazuje się stosowanie odkurzacza. Ważne jednak, aby było to urządzenie specjalnie stworzone dla alergika – brak worka płóciennego, odpowiedni filtr antyalergiczny. W innym wypadku roztocza wydmuchiwane są wraz z ogrzanym powietrzem.

 

Jest rozwiazanie!

Dlatego warto zastanowić się nad instalacją centralnego systemu odkurzania. Dlaczego? Przede wszystkim system pozbywa się zebranego kurzu definitywnie. Instalacja transportuje wciągnięte odpady do jednostki centralnej. Z kolei powietrze, które nadal może zawierać roztocza, wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku, o czym pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów.
Odkurzacz centralny bez wątpienia góruje nad innymi rozwiązaniami, nawet nad odkurzaczem wodnym. Wszystko za sprawą tego, że żaden z filtrów nie jest skuteczny. W przypadku standardowych odkurzaczy roztocza zawsze wrócą, nawet jeśli będzie to jedynie kilka procent całości. Jednak decydując się na instalację centralną mamy pewność, że uzyskamy najwyższą możliwą skuteczność. Odkurzacz centralny usuwa z pomieszczeń naszego domu zarówno kurz, roztocza, jak i zarodki grzybów. Przefiltrowane i zużyte powietrze wydalane jest na zewnątrz budynku, a dzięki temu oczyszcza cały mikroklimat pomieszczeń. A co za tym idzie, eliminujemy powody do reakcji alergicznych.

 

idealne rozwiązanie dla alergików
Oczywiście rozwiązanie nie jest skierowane jedynie dla alergików, pamiętajmy jednak, że alergikiem stajemy się przez wszechobecne w otoczeniu alergeny, jak wspomniane wcześniej odchody roztoczy. A jak wiadomo lepiej zapobiegać, aniżeli leczyć! Dlatego nie wahaj się, zadzwoń – pomożemy Ci w decyzji!

Poniżej wyniki szczegółowych badań dotyczących wpływu instalacji centralnego odkurzania na powietrze w domu w aspekcie klinicznym i alergicznym:

clinical-study-central-vacuum