Montaż szufelki KitVac w ścianie

O szufelkach

Szufelki automatyczne to doskonałe rozszerzenie systemu centralnego odkurzania. Ich główną zaletą (podobnie jak w przypadku urządzeń typu Wally Flex / Vroom / Kitchbox / Speed Leo) jest natychmiastowa gotowość do działania. Nie wymagają korzystania z podłączanych węży, szczotek ani ssawek.

Korzystanie z automatycznych szufelek jest banalnie proste: otwieramy i zamykamy je stopą, a drobne śmieci i okruchy znikają w mgnieniu oka.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat prym wiodły szufelki DustPan (zwane również jako VacPan), czy nieco mniej popularne VacuSweep. W kilku ostatnich latach popularność w Polsce i Europie zaczął zdobywać nasz rodzimy produkt, czyli szufelka LeoVac. Występuje w dwóch wysokościach Uno i Due –a jej największą zaletą jest to, że oprócz montażu w cokole meblowym istnieje także możliwość montażu w ścianie – przy pomocy dedykowanej puszki.

Najpopularniejszy model

Kilka lat temu na rynku pojawił się nowy gracz wśród urządzeń tego typu, i co tu dużo mówić całkowicie zdominował rynek. Zamiast ruchomych elementów w postaci klapek, zastawek, przycisków i dźwigni postawiono na najprostsze rozwiązanie – wychylenie części korpusu. Szufelka po zamknięciu jest całkowicie płaska i co ważne – podciśnienie w instalacji zwiększa jej szczelność, czyli nie ma mowy o świszczącym powietrzu w kuchni, podczas gdy inny domownik odkurza samochód w garażu.

Szufelka KitVac jest niesamowicie cicha i występuje w następującej kolorystyce: biały, kremowy, czarny, srebrny, brązowy, grafitowy. Nowością związaną z tymi urządzeniami jest możliwość zamontowania w ścianie, podobnie jak w przypadku LeoVac – wszystko czego potrzebujemy to specjalnie zaprojektowanej stalowej puszki, którą montujemy wraz z podtynkową częścią instalacji.

Zdrowe Odkurzanie! odkurzacze-centralne.org jest jednym z głównych dystrybutorów tego rozwiązania, i jako pierwsi w Polsce prezentujemy prawidłowy sposób montażu puszki do szufelki KitVac w ścianie.

Instrukcja montażu puszki do podtynkowej instalacji szufelki KitVac

  1. Określamy wysokość gotowej posadzki i trasujemy na ścianie

 

2. Obrysowujemy puszkę opartą na linii posadzki

 

3. W zależności od konstrukcji ściany nacinamy linie szlifierką kątową

 

4. Wykuwamy odpowiednia ilość ściany na puszkę i przyłącze (z lewej lub prawej strony)

 

5. Upewniamy się, że szufelka luźno pasuje we wnęce

 

6. Przystępujemy do połączenia przyłącza szufelki

 

7. Do dolnego kolana wklejamy przynajmniej 1 mb rury ułożonej prostopadle do ściany

 

8. Za pomocą niskoprężnej piany montażowej wypełniamy wszystkie wolne przestrzenie

 

9. Po stwardnieniu pianki możemy przystać do połączenia szufelki z resztą instalacji

 

 


sklep-internetowy odkurzacz-ecetralne.org

Wszystkie produkty o których napisaliśmy w tym artykule, a także pozostałe materiały instalacyjne oraz jednostki centralne i inne akcesoria dostępne są w naszym sklepie internetowym: sklep.odkurzacze-centralne.org

Szufelki KitVac: https://sklep.odkurzacze-centralne.org/pl/c/KitVac/42

Puszka do montażu szufelki KitVac: https://sklep.odkurzacze-centralne.org/pl/p/Puszka-do-montazu-szufelki-KitVac-w-scianie-/597

Pozostałe szufelki: https://sklep.odkurzacze-centralne.org/pl/c/Szufelki-automatyczne/35

Nasz fanpage, na którym na bieżąco informujemy o aktualnych promocjach: https://www.facebook.com/zdroweodkurzanie/