22 czerwca 2016

Instalacje centralnych odkurzaczy

Zdrowe odkurzanie jest możliwe! Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego systemu warto zaznajomić się z możliwymi opcjami, by przekonać się, który jest odpowiedni dla Twojego domu. Do wyboru są trzy podstawowe opcje instalacji i szereg rozszerzeń, które sprawią, że użytkowanie odkurzacza będzie naprawdę przyjemne.

Na pierwszym etapie współpracy zapewniamy doradztwo przy wyborze najlepszego rozwiązania. Po podpisaniu umowy przygotowujemy projekt i po jego akceptacji przystępujemy do instalacji. Drugi etap instalacji, czyli montaż jednostki, gniazd, akcesorium oraz rozruch systemu następuje najczęściej po zamieszkaniu w budowanym domu.

Poniżej prezentujemy wspomniane wyżej możliwości realizacji:

 

Traditional Central Vacuum Installation   Tradycyjna Instalacja Systemu Centralnego Odkurzania

 

Traditional central vacuum installation

Cechy

Gniazda ścienne obsługują całą powierzchnię domu za pomocą podłączanych węży. Standardowa długość węża wynosi 9m. Gniazda zajmują bardzo małą powierzchnię ściany, a szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala je dopasować do instalacji elektrycznej. Można używać dowolnej liczby węży uniwersalnych o różnej długości, jednak trzeba się liczyć z koniecznością przechowywania węży gdy nie są potrzebne. Sprzątając dom trzeba przepinać wąż ssący do kolejnych gniazd. Instalacja takiego systemu jest najszybsza, a zarazem najtańsza.

 


 

Traditional Central Vacuum Installation  Instalacja Systemu Węża Chowanego w Ścianę

 

Hide-A-Hose central vacuum installation

Cechy

Gniazda Hide-A-Hose lub Retraflex obsługują całą powierzchnię domu za pomocą 9-12-15 metrowego chowanego do instalacji węża. Wąż podczas używania wyciąga się z gniazda na żądaną długość. Nie ma konieczności przechowywania węża gdy nie jest potrzebny. Jeśli chcemy odkurzyć małą powierzchnię wystarczy wyciągnąć tylko kilka metrów instalacji. Z reguły jedno gniazdo tego systemu jest w stanie obsłużyć całą kondygnację budynku. Instalacji takiej nie można wykonać w każdym budynku, koszt montażu jest wyższy niż w przypadku instalacji tradycyjnej.

Więcej o instalacji typu Retraflex i Hide-A-Hose tutaj:

 


 

Traditional Central Vacuum Installation+Traditional Central Vacuum Installation   Kombinacja Instalacji Tradycyjnej i Hide-A-Hose / Retraflex

 

Hybrid central vacuum installation

 

Cechy

W przypadku gdy instalacja węża chowanego jest niemożliwa (najczęściej na drugiej kondygnacji) można zastosować kombinację obu systemów. Jedna kondygnacja jest obsługiwana za pomocą gniazd Hide-A-Hose lub Retraflex. Druga kondygnacja obsługiwana jest za pomocą tradycyjnego węża podłączanego do gniazd w ścianach.
Takie rozwiązanie to kompromis pomiędzy wygodą użytkowania, a możliwościami instalacyjnymi domu. Najczęściej użytkowana a więc i częściej odkurzana część domu to wygoda użytkowania systemu węża chowanego w ścianę. Na drugiej kondygnacji, zdecydowanie rzadziej sprzątanej można pozwolić sobie na chowanie węża gdy nie jest potrzebny np. do szafy.

 


 

Opcjonalne rozszerzenia systemu

 

Additional options for central vacuum installations

VacPan Installation    Szufelki automatyczne – aktywowane przyciskiem nożnym, doskonale sprawdzają się w najczęściej użytkowanych miejscach jak: wiatrołap, kuchnia, kominek

Stretch Hose Installation    Wąż zwijany do kasety – np. Vroom, Kitchbox, LeoTiwst. Pozwalają na bardzo szybkie użycie kilkumetrowego węża. Montowane w szafkach lub szufladach.

WallyFlex Installation    Wąż rozciągany – np. WallyFlex, SpeedLeo. Podobnie jak węże rozwijane pozwalają na natychmiastowe korzystanie z odkurzacza. Montowane w szufladach lub na ścianie, na większej, wygodnej wysokości.

 

Więcej o możliwych rozszerzeniach systemu centralnego odkurzacza możesz przeczytać tutaj: